Balsam z ekstraktem z omułka zielonowargowego 150ml Nomak
Opis
BALSAM Z OMUŁKA ZIELONOWARGOWEGO
Rozgrzewa, odpręża, pielęgnuje skórę, mięśnie i stawy.
Balsam zawiera cenny ekstrakt z miąższu omułka zielonowargowego, który wspiera zdrowie stawów. Pozostałe składniki, takie jak oleje roślinne odżywiają skórę i sprawiają, że jest miękka i elastyczna, kadzidło ma relaksujący wpływ na skórę, mięśnie i stawy. Po zastosowaniu najpierw odczuwany jest efekt chłodzenia, który następnie zamienia się w przyjemne uczucie ciepła mając korzystny wpływ na kolana, biodra, plecy i ramiona.
Skład: ekstrakt z omułka zielonowargowego Perna Canaliculus, oleje roślinne, kadzidło.
Opis działania: ogromne możliwości terapeutyczne w zakresie zwalczania artroz i odbudowy tkanki chrzęstnej. Nie wywołuje skutków ubocznych. Balsam dobrze rozprowadza się na skórze.
Sposób użycia: balsam nanieść na skórę i delikatnie wmasować, stosować na barki, ramiona, łokcie, biodra, kolana.
Składniki: Aqua, Cetearyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Mel, Persea Gratissima Oil, Zea Mays Germ Oil, Gaultheria Procumbens Leaf Oil, Perna Canaliculus Extract, Triticum Vulgare Germ Oil, Urea, Retinyl Palmitate, Menthol, Ethyl Nicotinate, Sodium Lactate, Sodium PCA, Glycine, Fructose, Niacinamide, Inositol, Lactic Acid, Lecithin, Ascorbyl Palmitate, Sodium Cetearyl Sulfate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Dehydroacetic Acid, Benzoic Acid, Citric Acid, Helianthus Annuus Seed Oil, Glycerin, Tocopherol, Boswellia Carterii Oil (Limonene, Linalool - aus natürlichem ätherischen Öl), CI 75810.
Małża zielona zawiera dużą ilość glikozaminoglikanów, które wykazują silne działanie przeciwzapalne. W organizmie są niezbędne do wiązania wody oraz odpowiadają za lepko-sprężyste właściwości łękotki. Glikozaminoglikany występują naturalnie w płynie stawowym i chrząstce. Powodują, że tkanka chrzęstna jest zdrowa i elastyczna– gdy wystąpi ich niedobór, staw wysusza się. Wiele dolegliwości spowodowanych jest brakiem glikozaminoglikanów, posiadających zdolność wiązania wody. Dzięki temu chrząstka może reagować jak gąbka. Gdy ciśnienie w stawie spada, wchłania ona wodę. Gdy ciśnienie się zwiększa, woda jest ponownie oddawana. Chrząstka reaguje na ruch i działa jak amortyzator, przy tym chroni ona przed uszkodzeniami pod wpływem obciążenia.