Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Mastika, sproszkowana żywica Pistacia lentiscus 500mg x 60 Vege caps. Aliness

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 61,00 zł

Cena regularna:

61.00
ilość szt.
Zyskujesz 3 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: MedicaLine
Kod produktu: 26BC-535B3

Opis

Mastika, sproszkowana żywica Pistacia lentiscus  500mg

 

suplement diety

 

 

60 kapsułek VEGE

 

Oryginalna Mastika

z greckiej wyspy Chios

 

 

Naturalna żywica pozyskiwana z drzew pistacji kleistej(Pistacia lentiscus) rosnących na greckiej wyspie Chios.

 

Składniki

1 kapsułka

2 kapsułki

(porcja dzienna)

Mastika (sproszkowana żywica Pistacia lentiscus)

500 mg

1000 mg

 

Składniki: sproszkowana żywica drzewa pistacji kleistej (Pistacia lentiscus), maltodekstryna (nośnik żywicy), otoczka kapsułki: (substancja wiążąca: hydroksypropylometyloceluloza)

 

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia: 2 kapsułki w trakcie posiłku. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

 

Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Zaleca się stosowanie zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.

Zawartość opakowania: 60 kapsułek VEGE

Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią.

 

Czym jest mastika?

Mastika, znana również jako „Łzy Chios”, to naturalna żywica wiecznie zielonego drzewa pistacji kleistej (Pistacia lentiscus), rosnącego w regionie śródziemnomorskim. Oryginalna mastika chioska pochodzi z drzew rosnących wyłącznie na greckiej wyspie Chios. Jest pozyskiwana w procesie nacinania ich kory, w wyniku którego żywica swobodnie wydobywa się na powierzchnię, skąd jest zbierana, a następnie suszona przy użyciu maltodekstryny (polisacharyd wytwarzany ze skrobi), której większość firm nie wykazuje w swoim składzie.

Mastika to źródło wielu pożytecznych składników, nadających jej także odświeżającą, żywiczną woń – wśród nich dominują kwasy mastycynowe oraz cenne olejki eteryczne.

Historia stosowania mastiki

Historia stosowania mastiki jest bardzo długa i sięga czasów starożytnych, gdzie była ceniona nie tylko ze względu na charakterystyczny smak, ale również z uwagi na właściwości terapeutyczne. Uważa się, że była to pierwsza naturalna guma do żucia, której mieszkańcy starożytnej Grecji używali w celach higienicznych – do mycia zębów i odświeżania oddechu. Mastikę stosowano wówczas również jako środek kosmetyczny do oczyszczania twarzy i ciała nawet jako składnik aktywny ówczesnych preparatów farmaceutycznych.

 

Jakie jest pochodzenie produktu?

Mastika to produkt regionalny, charakterystyczny dla obszaru basenu Morza Śródziemnego i jako taki podlega ochronie prawnej UE. Wybierając produkt z mastiką warto zwrócić uwagę na pochodzenie i autentyczność użytej żywicy.

Sproszkowana żywica zawarta w Aliness Mastika 500mg to oryginalna mastika chioska, pozyskiwana z drzew pistacji kleistej (Pistacia lentiscus) rosnących wyłącznie na greckiej wyspie Chios – czyli w naturalnym obszarze występowania rośliny, z którego pierwotnie pozyskiwano mastikę od czasów starożytnych. Naturalne pochodzenie surowca oraz brak nadmiernej obróbki technologicznej to gwarancja pełnego spektrum substancji aktywnych.

Aliness Mastika 500 mg nie zawiera żadnych składników odzwierzęcych, dzięki czemu stanowi produkt odpowiedni dla wegan. Produkt nie zawiera żadnych konserwantów ani barwników.

 

Jedna kapsułka zawiera 500 mg oryginalnej mastiki.

 

Opinie o produkcie (0)

Bestsellery
Mniszek korzeń 50 g
Mniszek korzeń 50 g

6,40 zł

szt.
Krwawnik ziele 50 g
Krwawnik ziele 50 g

6,10 zł

szt.
Pokrzywa liść 50 g
Pokrzywa liść 50 g

7,20 zł

szt.
Melisa liść 50 g
Melisa liść 50 g

5,10 zł

szt.
Senes liść 50 g
Senes liść 50 g

5,15 zł

szt.
Skrzyp ziele 50 g
Skrzyp ziele 50 g

5,40 zł

szt.
Dziurawiec ziele 50 g
Dziurawiec ziele 50 g

5,10 zł

szt.
Gigamax Calm 30  tabletek
Gigamax Calm 30 tabletek

29,00 zł

szt.
 Szypułki czereśni 50 g PROHERBIS
Szypułki czereśni 50 g PROHERBIS

10,50 zł

szt.
Mięta pieprzowa liść 50 g
Mięta pieprzowa liść 50 g

5,10 zł

szt.
Promocje
WYPRZEDAŻ Moringa plus 60 tab. SANBIOS. Data ważości: 31.07.2025
WYPRZEDAŻ Moringa plus 60 tab. SANBIOS. Data ważości: 31.07.2025

19,90 zł

Cena regularna: 26,70 zł

szt.
Xenna extra x 10 tabl
Xenna extra x 10 tabl

15,70 zł

Cena regularna: 18,70 zł

szt.
WYPRZEDAŻ Kwiat bzu czarnego Kawon 50 g. Data ważności: 08/2025
WYPRZEDAŻ Kwiat bzu czarnego Kawon 50 g. Data ważności: 08/2025

6,00 zł

Cena regularna: 7,10 zł

szt.
WYPRZEDAŻ Hedussin 100 ml PhytoPharm. Data ważności: 09/2025
WYPRZEDAŻ Hedussin 100 ml PhytoPharm. Data ważności: 09/2025

19,90 zł

Cena regularna: 25,00 zł

szt.
Venoforton płyn doustny 125 g
Venoforton płyn doustny 125 g

29,90 zł

Cena regularna: 35,00 zł

szt.
Sinupret 50 tabl Bionorica
Sinupret 50 tabl Bionorica

37,90 zł

Cena regularna: 41,00 zł

szt.
PROMOCJA Aromatol 250 ml Hasco-Lek. Data ważności: 08/2025
PROMOCJA Aromatol 250 ml Hasco-Lek. Data ważności: 08/2025

32,50 zł

Cena regularna: 37,50 zł

szt.
PROMOCJA Lonicerin 60 kapsułek Zbigniew T. Nowak. Data ważności: 08/2025
PROMOCJA Lonicerin 60 kapsułek Zbigniew T. Nowak. Data ważności: 08/2025

68,50 zł

Cena regularna: 74,50 zł

szt.
WYPRZEDAŻ Hiposem 90  tabl Labofarm. Data ważności: 08/2025
WYPRZEDAŻ Hiposem 90 tabl Labofarm. Data ważności: 08/2025

22,00 zł

Cena regularna: 30,20 zł

szt.
Fitolizyna pasta 100 g
Fitolizyna pasta 100 g

27,50 zł

Cena regularna: 32,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl